Кошик
19 отзыва
Зараз компанія не може швидко обробляти заявки клієнтів. Замовлення та повідомлення, будуть оброблені пізніше. З 10-01-2019 компанія продовжить роботу в звичайному режимі.
+380 99 366 88 62
+380 96 669 79 29
Компанія ZakAgro - Досвід кращих поважай збереш кращий урожай!

Технологія вирощування капусти білоголової

Технологія вирощування капусти білоголової

07.03.17

Капуста – холодостійка, вимоглива до вологи та світла культура довгого дня. Насіння починає проростати при температурі 2-4°С, а оптимальною для росту і розвитку рослин є температура 16-18°С, молоді рослини здатні витримувати нетривалі заморозки до -3-5, при температурах повітря 30 і більше по шкалі цельсія капуста впадає в стрес, що може значно затримати її розвиток. Довжина дня при якій білокачанна капуста нормально росте, розвивається і формує урожай є 15 і більше годин. Вологолюбивість даної культури можна пояснити великою площею випаровування листа та порівняно слабкорозвинутою кореневою системою. Тому ідеальною вологістю грунту для капусти є 80% найменшої вологоємкості та не менше 60 % вологості повітря. Але для досягнення найкращих результатів потрібно забезпечити повноцінне живлення рослин макро та мікроелементами, яке в значній мірі залежить від груту та води що використовується для зрошення, ми можемо привести орієнтовні норми основних елементів живлення :

ВИМОГИ ДО ЖИВЛЕННЯ:

Капуста білоголова втрачає велику кількість елементів живлення на формування врожаю, тому щоб значно підвищити урожайність культури й родючість грунту, потрібно вносити органічні й мінеральні добрива.

 

Терміни достигання капусти

 

Тип грунту

         Винос, кг/га

 Потреба на 10 т продукції (кг)

     N

     P

K

    N

    P

   K

 Рання

Дерново-      підзолисті

 

   120

 

   60

 

  190

 

     22

 

    8

 

   32

 Середня й пізня

Дерново-    підзолисті

 

   270

 

  110

 

 370

 

    34

 

  14

 

   46

 На дерново-підзолистих грунатах зазвичай рослині невистачає азоту, на легких піщаних грунтах в звязку з нестачою азоту йде дефіцит калію, а вже потім і фосфору. На чорнозмних грунтах найчастіше бракує доступного фосфору. Вносячи добрива , потрібно враховувати, що части азотних добрив доцільно вносити у вигляді кореневого підживлення (2-3 підживлення) в процесі вегетаціїї. 

Якщо рослині не достатньо певних елементів живлення то порушується обмінний процес у рослині і призводить  до зовнішніх змін у будові, розмірі, колір листя і стебла рослини. Однак якщо ви виявили ознаки нестачі елементів живлення, потрібно памятати, що такі зміни можуть бути зумовлені іншими причинами, такими як низька температура, нестача обо надлишок вологи, ураження хворобами або вплив засобів хімічного захисту, ушкодження шкідником. Дуже подібні, ознаки браку азоту й води, нестача калію і надлишок хлору.Тому під час діагностики потрібно враховувати всі умови росту й розвитку культури.

                                                 

                                                     Ознаки нестачі поживних речовин  

               Азот

Блідо-зелений колір листка, старе листя стає сірувато-зеленого кольору і передчасно відмирає

         Фосфор

Червоно-фіолетовий колір листя вздовж жилок з нижнього боку, на верхньому боці зявляються тьмяно-фіолетові плями, крайовий некроз

              Калій

Край листя стає бурого кольору, тканина між жилками теж буріє

          Кальцій

Край листка закручується догори, з’являється недорозвинене листя

           Магній

На старому листі утворюються жовті або жовтогарячі плями неправильної форми, пізніше ці ділянки буріють і руйнуються. Листя стає вузьким. Можливе передчасне відмирання

         Молібен

Старе листя стає чашоподібним, має плямистість (опіки), головки погано розвиваються

               Мідь

Затримка росту, хлороз і некроз кінчиків листя

                Бор

Порожність стебла в області качана

            Залізо

Старе листя стає блідо-кремового кольору, молоде листя припиняє рости, головка не дозріває

              Сірка

Блідо-зелений колір листя без відмирання тканини

Капуста білоголова дуже чутлива до внесення органічних добрив. Внесення органічних добрив суттєво покращує родючість грунту, компенсує нестачу органічних речовин, покращує водні, теплові й повітряні режими в грунті, стає джерелом вуглекислого газу для рослин, підсилює грунтові біологічні процеси.Застосовувати органічні добрива краще в сівозміні у вигляді перегноїв, щоб запобігти поширенню бурянистих рослин.

Попередні статті